Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Традиційний етнофестиваль «Яворівська Бавниця 2016»

 

      Бавниця – частина жіночого головного убору, яку пов’язували стрічкою кругом голови під хустину. Вишивка на бавниці заслуговує детального опису, позаяк вона увійшла в етнографічну літературу як «славна Яворівка», це окремий тип узору, яка ніколи не повторювалась на інших частинах одягу. В ХХ ст. мистецтвознавці вивчали Яворівські бавниці, їх експонували на виставках, описували в літературі як своєрідний убір і неповторний вид Яворівської вишивки.

     На святкуванні були присутні представники влади, а саме: голова Яворівської РДА Орест Хлян, який зачитав привітання Президента України Петра Порошенка з нагоди дня працівника природно-заповідної справи, голова Яворівської районної ради Володимир Сичак, голова Івано-Франківської селищної ради Іван Семеряк. Директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк урочисто привітав учасників свята та зачитав святкову промову з привітанням Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака.

     

 За вагомий внесок в розвиток Яворівського НПП працівники парку відзначені грамотами департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Яворівської РДА, Яворівської районної ради.

      Учасники фестивалю мали можливість послухати виступи народних колективів, взяти участь у майстер-класах з гончарства, ляльки-мотанки та плетіння купальських віночків, а також поринути в атмосферу українських традицій, що неабияк асоціюється з цим днем. Етнофестиваль презентує фольклорне багатство, побут та звичаї, культурні цінності, духовну й матеріальну спадщину жителів нашого регіону. Іванів день заповнений обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами: багаття, вінки, купання…

      Святкову атмосферу фестивалю створили виступи сольних виконавців, фольклорних  та танцювальних колективів Яворівщини:

•Народний колектив «Верещицькі джерела», керівники – Ольга Гануляк та о. Іван Ривуцький.

•Фольклорний колектив «Писанка», керівник – Надія Лозинська.

•Хореографічний колектив «Первоцвіт», керівник – Оксана Андріїшин. 

•Дитячий духовний оркестр Новояворівської школи мистецтв, керівники – Роман Сольський та Сергій Касапкін.

     Збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об'єктів природно-заповідного фонду України щоденна кропітка робота, яку виконують працівники  природоохоронних установ. Шанувати природу повинна кожна людина незалежно від своєї професії. Збереження об’єктів природно-заповідного фонду – завдання державної важливості. Від цього залежить майбутнє нашої нації, її процвітання і довголіття.

 

AddThis Social Bookmark Button