Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Обмінялись досвідом

 

   Першою зупинкою стало одне із семи чудес України озеро «Синевир» у національному  природному парку «Синевир», яке вражає своєю красотою де ознайомились із організацією туристичної діяльності НПП.

Також відвідали  візит - центр парку, пройшлись частиною туристичного маршруту  «Лінія Арпада».

   Цікаво було почути та побачити, як утримують ведмедів у «Реабілітаційному центрі бурого ведмедя», адже незадовго і на теренах БР «Розточчя» буде функціонувати подібний  притулок. 

   На завершення мандрівки національним природним парком «Синевир» ми відвідали «Старе село» - сільський музей архітектури та побуту в Колочаві.

 

 

 

   Наступним об’єктом відвідування стала «Долина нарцисів» Карпатського біосферного заповідника. Хоча нарциси вже відцвіли та віртуальна мандрівка і розповідь перенесла нас у час цвітіння цих чудових квітів. 

   Дорогою до «Музею екології гір» зупинились у самому центрі Європи, де отримали сертифікат та почули розповідь-підтвердження чому саме поблизу Рахова  «Географічний центр Європи».

   Відвідавши «Музеї екології гір» - еколого-освітній та історико-культурний осередок Карпатського БЗ, отримали масу цікавої та корисної інформації про історію Карпатських гір, основні типи ландшафтів, тваринний та рослинний світ Карпат.

Зачарувало нас місто Яремче, центр Карпатського національного природного парку.

   Під час  відвідування вищезазначених установ ділились досвідом організації співпраці  із місцевими громадами з питань розширення територій ПЗФ, ведення природоохоронної, науково-дослідної, екоосвітньої роботи, залучення туристів та рекреантів. Обговорювали питання і міжнародної співпраці, отримання грандів, написання проектів.

   Наші колеги ділились  здобутками своїх установ, розповідали і про наболілі питання, які актуальні для нас також. В подальшій роботі будемо використовувати набутий досвід для покращення діяльності Яворівського НПП.

   На завершення щиро казали: «Гостям тут завжди раді, приїжджайте». А ми в свою чергу запросили відвідати і нашу природоохоронну установу Яворівський національний природний парк – перлину Розточчя.

   В організації поїздки адміністрація Яворівського НПП висловлює щиру подяку керівникам та співробітникам НПП «Синевир», Карпатського біосферного заповідника за гостинність. Також велика та щира вдячність спонсору поїздки  Благодійного Фонду «Галичина сприяння  Анастасії Димінської».

 

AddThis Social Bookmark Button