Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

День пам'яті знищених видів

Перше  заняття на цю тематику провів із працівниками Яворівського НПП науковий співробітник Сергій Стельмах, який  наголосив, що згадані  види знищені, і ми їх бачимо тільки на картинках. Але є ще інші види, які на межі знищення. І тому на екозанятті основним питанням було - як зберегти біорізноманіття,  яким видам загрожують людські діяння, зокрема  зубру, ведмедю бурому, норці європейській, хохулі, глухару, тетеруку, дрохві, хохітві, скопі та іншим видам.

Також, впродовж місяця заплановано провести ряд екобесід  із відповідними презентаціями серед молоді, сільських громад  Яворівського та Жовківських районів. Їх основний зміст – поширення інформації про зниклі та зникаючі види регіону Розточчя. А головне дати вичерпну відповідь, чому зникають цілі види тварин через людську діяльність, як діяти щоб цього не сталось. Яка роль природоохоронних установ, вплив їх працівників на збереження біорізноманіття регіону, а також  формування розуміння суспільством ролі тваринного та рослинного світу в його житті.

В подальшому усі бажаючі матимуть можливість відвідати рекреаційно-атракційний осередок «Оселя Розточчя», де понад  7 років випасають терена Розточчя нащадки дикого коня тарпана.  Про цей вид вже неодноразово писали. Та варто нагадати, що нащадок тарпана добре прижився та дає потомство у Яворівському національному природному парку. Маємо сподівання, що в подальшому кількість поголів’я тільки збільшуватиметься. Адже розроблено Проект «Створення конецентру із розведення нащадків дикого коня тарпана», реалізацію якого підтримує Міністерство екології та природних ресурсів України, а також обласні та районні органи влади, провідні науковці аграрної науки.

 

AddThis Social Bookmark Button