Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Знову до нас прийшла осіння пора, а з нею і Молодіжний фестиваль української туристичної пісні «Бабине літо», який відбувається щороку у Яворівському національному природному парку

        Осінь обережно прокладає свої стежки. Спадає спека, коротшають дні... Інколи «небо» плаче холодним дощем. Вересневі світанки імлисті, прохолодні.

        Однак літо ще не забуває нагадувати про себе. У вересні, інколи навіть у жовтні, на два-три тижні встановлюється суха, сонячна, тиха й тепла погода. Здається, літо нагадує про себе...

        У цей період роздумів, посиденьок та співів на території відпочинкового осередку «Верещиця» Яворівського національного природного парку (Львівська область) вже 18 років поспіль проходить Молодіжний фестиваль української туристичної пісні «Бабине літо», присвячений Всесвітньому дню туризму. 

       

       Цей захід сприяє формуванню екологічної культури та свідомості молодого покоління, пропагує українську туристичну пісню, а також дає можливість розкрити свій талант у авторських піснях. Все це загалом створює позитивний імідж Яворівському національному природному парку як осередку туризму та відпочинку в регіоні.

       Цьогоріч 24 вересня в урочистій обстановці фестиваль відкрив заслужений природоохоронець України, директор Яворівського НПП – Михайло Біляк, якому належить ідея створення молодіжного фестивалю. 

       З привітальним словом до учасників та гостей звернулись: Зоряна Мірило – керівник апарату Яворівської РДА; Ігор Рак – перший заступник голови Яворівського РДА; Зеновій Гучок – заслужений діяч естрадного мистецтва.

       З музичним привітанням виступив колектив «Верещицькі джерела» (керівник Ольга Гануляк), а танцем розвеселив присутніх хореографічний колектив «Первоцвіт» (керівник Оксана Андріїшин).

   

      За умовами Фестивалю програма передбачала виконання туристичної, авторської, патріотичної пісні та розповіді-бувальщини. Крім цього, шквал емоцій у учасників викликав майстер-клас від пластунів із м. Новояворівська. 

      Студенство – це невичерпне джерело талантів, багато з яких сховані в гуртожитку. Усі команди  відповідально підготувались до конкурсу.  

      Поважне журі у складі: Романа Сольського – завідувача духовим відділом школи мистецтв м. Новояворівська; Світлани Плесак – заступника директора з навчально-виховної роботи  художнього професійно-технічного училища № 14 ім. Й. Станька; Ірини Фразенко - керівника команди Української академії друкарств, яка неодноразово брала участь у фестивалі; Володимира Залужного – співорганізатора Паломницького центру Матері Божої Неустанної Помочі; Наталі Коваль – представника громади селища Івано-Франкове визначили переможців.

І місце посіла команда «ЛІЕТ» Львівського інституту економіки і туризму; 

ІІ місце виборола команда «Ватра» Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького;

ІІІ місце зайняла команда «Невгамовні» Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету;

Переможцями у номінаціях стали:

"Краще виконання патріотичної пісні" - команда «Мандруючі по нотах» Технологічного коледжу НУ «Львівська політехніка»;

"Краще виконання туристичної пісні" - команда «Ватра» Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького;

"Краще виконання авторської пісні" - команда «ЛІЕТ» Львівського інституту економіки і туризму;

"Краща розповідь-бувальщина" команда «Мандруючі по нотах» Технологічного коледжу НУ «Львівська політехніка»;

"Панна Розточчя" - студентка Анна Івахів із Львівського інституту економіки і туризму;

"Парубок Розточчя" - студент Юрій Марченко із команди «Подорожники» Кафедри туризму НУ «Львівська політехніка»;

"Найзгуртованіша команда" - «Львівські вар’ятки» Львівського державного коледжу харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій;

"Найактивніший вболівальник" - Марія Мартинюк вихованка Геріатричного будинку інтернат міста Львова.

      Фестиваль «Бабине літо» відбувся за сприяння та фінансової підтримки благодійного фонду «Галичина-сприяння Анастасії Димінської»; Яворівської районної державної адміністрації; Яворівського підприємства «Sniezka – Україна»; ПП «Рональ»; ПП «Світ»; ПП – Стефанії Палій; ПП «Винярчук»; активіста - Івана Данило.

      Проводити час бабиного літа на природі дуже приємно, а у відпочинковому осередку «Верещиця» Яворівського НПП ще приємніше. Підтвердженням цих слів є позитивні відгуки учасників фестивалю:

- Команда «ЛІЕТ»: Дуже дякуємо за таку приємну та радісну атмосферу, дякуємо за те, що проводите таке дійство, яке згуртовує нас усіх. Ми будемо раді завітати до вас ще!

-Команда «Ватра»: Сьогодні ми побували на фестивалі «Бабине літо», отримали безліч емоцій та заряд позитивного та патріотичного настрою. Атмосфера цього дня дуже для нас незабутня і ми щиро вдячні організаторам і людям, які сюди прийшли. 

- Учасники Екологічного коледжу ЛНАУ: Вдячні за гостинність, хорошу організацію. Бажаємо тільки процвітання вашій установі, щоб на теренах парку відбувались самі найкращі заходи і дійства.

 

AddThis Social Bookmark Button