Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

… А той третій празник – Святе Водохреща!


  

    Дев’ятий рік поспіль це величне свято збирає до семи тисяч учасників, які приїжджають сюди з усіх районів Львівщини та практично з кожної області України, а також туристи із окремих європейських країн і навіть США. Адже Йордан на річці Верещиці – це своєрідний підсумок різдвяно-новорічного святкування, яке супроводжується купанням в освяченій воді, виконанням колядок, щедрівок, смакуванням пампухів із запашним трав’яним чаєм, різними конкурсами.


   Запрошуємо усіх взяти участь у цьому заході подієвого туризму і тим самим доєднатися до збереження давніх традицій, звичаїв та обрядів, розділити радість Христового Хрещення, спільно із вертепом та колядками повернутися у двотисячолітнє історичне минуле, а у купанні поєднатися із великою силою природи – водою!
Тож не пропустіть цієї унікальної можливості!!!

У програмі свята:
- освячення води;
- купання в ополонці;
- виступи вертепів;
- виступи фольклорних колективів;
- спільні колядки та щедрівки біля ватри;
- конкурси.
Свято відбудеться 19.01.2016 р. та розпочнеться о 13 00 год. 


Працюватимуть виїздні заклади харчування, майстер-класи.


До с. Верещиця Яворівського району від Янівського цвинтаря (вул. Шевченка) м.Львова курсуватиме громадський транспорт.

Відгуки про Йорданське святкування у Яворівському НПП:

- Цікавий захід. Бажаючих багато, важко доїхати. Автомобільна черга, як на митниці в Краковці. Але ніхто не нарікає. Свято людям тут подобається. Тому і їдуть, бо все організовано дуже добре.


Ярослав Іванів,
Заслужений будівничий України
(м. Новояворівськ)

- З Яворівським національним природним парком моя туристична фірма співпрацює більше 15 років. Наші туристи із охотою сюди приїжджають. Дехто навіть бере участь в Йорданських купаннях. Бо справді, нашим туристам дуже цікаво.

Анжей Кудліцький,
Замость (Польща)
   

- Добру справу робить Яворівський НПП. Таку кількість людей збирають. Приймаю участь у цьому заході, аби поринути в минувшину, поєднатися із природою, відчути себе сильнішим. Тому їду сюди сам, запрошую рідних та друзів.


Михайло Гук,
 еколог (м. Львів)

- Я беру участь у святі Йордана. Тут не одна тисяча людей різного віку, а що найвіжливіше дітей, мають змогу прийняти Йорданську купіль, поспілкуватися, поколядувати, помолитися. Адміністрація парку вдало планує цей захід, кожного року появляється щось нове. Районна влада бере участь і підтримує проведення традиційного свята Йордана, яке в районі набрало розмаху ще в 5 населених пунктах. Процес оздоровлення триває.

Володимир Сичак,
голова Яворівської районної ради

AddThis Social Bookmark Button