Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

21 травня 2017 р. у Яворівському національному природному парку відкрили рекреаційно-туристичний сезон 2017 року еколого-краєзнавчим заходом «Батьківська криниця».

 

    З нагоди відкриття рекреаційно-туристичного сезону  відбулось урочисте перерізання стрічки за участю представників місцевої влади, духовенства та місцевих громад.
   Еколого-краєзнавчий захід «Батьківська криниця», який організовано у відпочинковому осередку «Верещиця» Яворівського НПП, зібрав багаточисельну аудиторію відпочиваючих. Адже в ході свята підбили підсумки конкурсу «Моя криниця», за умовами якого учні шкіл Яворівського району під керівництвом вчителів збирали інформації про криниці рідного краю.


   У конкурсі взяли участь понад 100 учасників із населених пунктів Яворівського району дослідили 400 криниць та джерел. Усі роботи підкріплені фотографіями та розповідями старожилів, оскільки більшість криниць вже має багато років та відповідно свою цікаву історію.
  Найактивніші учасники отримали в подарунок сертифікат на проведення аналізу води із криниць, які проведуть фахівці із лабораторії МКП «Новояворівськводоканалу» та подарунки.


   Учасники етнозаходу мали можливість випробувати свої вміння у майстер-класі «Валяння із вовни. Квіти до вишиванки». Впродовж дійства діяла виставка «Вишивка моєї малої Батьківщини», а також перед учасниками дійства виступили самодіяльні народні колективи навколишніх сіл.

 

  Етнозахід «Батьківська криниця» проведено за сприяння Благодійного фонду «Галичина-сприяння Анастасії Димінської».
   У цьому році майже в півтора рази збільшиться потік туристів та відпочиваючих у Яворівському НПП. Для цього власними силами оновлено інфраструктуру місць масового відпочинку, впорядковано ще одну водойму, укладено договори про надання туристично-рекреаційних послуг з 12 туроператорами, із них - три турфірми з Польщі. Інтерес до парку останнім часом зріс і це радує, - каже директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України – Михайло Біляк.

AddThis Social Bookmark Button