Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Біорізноманіття та сталий туризм

 

Щорічно до Міжнародного Дня біорізноманіття у Яворівському національному природному парку,  проходить до десяти  заходів. Не виключенням став і цей рік. Розповісти громадськості, що таке біорізноманіття, здавалось би простіше простого,  адже все живе, що нас оточує  - це і є біорізноманіття. Але як його зберегти, які заходи варто передбачати для його захисту, як використовувати біорізноманіття в рамках сталого розвитку? Про ці та інші питання,  в ігровій формі обговорили під час брейн-рингу «Цікаве біорізноманіття», учасниками якого стали учні та педагоги ряду загальноосвітніх закладів. 

Крім цього, цьогорічний День біорізноманіття проходить під гаслом «Біорізноманіття та сталий туризм». Тема обрана у зв’язку із проголошенням Генеральною асамблеєю ООН 2017 року Міжнародним роком сталого туризму. В цей день, найбільше туристичні групи відвідували еколого-просвітницькі стежки, на яких вживу знайомились із біологічним різноманіттям, а особливо із орнітофауною регіону Розточчя.

За традицією завершився цикл заходів до відзначення Дня біорізноманіття екотуристичною акцією «Мандруй Україною». Через віртуальні екскурсії працівники парку знайомили відвідувачів із природними особливостями природоохоронних територій України, в тому числі регіоном Розточчя. Основна мета акції - заохотити людей відвідувати цікаві місця, вивчати їх особливості, а ще навчитися цінувати, берегти і розвивати Батьківщину, її природне середовище.

   Це одина із ефективних форм залучення різних верств населення до мандрів, відпочинку на території Яворівського НПП, яка як показує  практична діяльність впродовж останнього місяця, дає відчутні результати щодо зростання чисельності відвідувачів нашої природоохоронної установи.

 

AddThis Social Bookmark Button