Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Чекаємо на туристів

Адже із введенням у дію, орієнтовно у серпні-вересні цього року, нового рекреаційно-атракційного об’єкту на Яворівщині, - на думку директора Яворівського НПП, Заслуженого природоохоронця України Михайла Біляка, - потік туристів як вітчизняних, так і закордонних може сягати орієнтовно до 15 тисяч чоловік, що є дуже важливим у 2017 році - Міжнародному році розвитку сталого туризму, проголошеного Генеральною асамблеєю ООН. І цей великий потік необхідно обслужити, а для цього потрібна відповідна інфраструктура, туристичний продукт.

Менеджер із туризму Ведмежого притулку «Домажир» Катерина Артюхова поділилась своїм баченням щодо проведення екскурсійно-туристичної роботи, планами формування реальної матеріальної бази, використання практичного досвіду з цього напряму роботи в існуючих подібного типу притулках  Німеччини, Хорватії, Болгарії.

 - Маємо намір, - наголосила Катерина Артюхова, - використати туристичну інфраструктуру, практику залучення людей у мандри, яка існує і у Яворівському НПП.

 - Ми зацікавлені у розвитку співпраці між нашими установами, - розмірковує провідний фахівець з екоосвіти Марія Лазурко, - вигода від цього очевидна. Адже значна частина туристів після відвідин притулку для бурих ведмедів у Домажирі може продовжити свою мандрівку до рекреаційно-атракційного об’єкту «Оселі Розточчя», де діє Центр із розведення нащадків диких коней тарпанів, є інші свійські та дикі тварини.

Зацікавленість у співпраці двох даних установ не випадкова, оскільки одним із активних ініціаторів створення вищезгаданого притулку є директор Яворівського НПП Михайло Біляк.

Учасники робочої зустрічі дійшли згоди, що за умов активних організаційних дій, а також маркетингу двох установ, Яворівський район в найближчий час може стати одним із найбільш відвідуваних місць туристами.

 - Звичайно, що це цілком реально, - каже заступник начальника відділу науки, екоосвіти та рекреації Яворівського НПП Христина Косач, - за однієї дуже важливої умови – тісної співпраці влади, бізнесу та громадськості.

AddThis Social Bookmark Button