Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Узагальнено результати

 

   Відповідно до статті 43 Закону «Про природно-заповідний фонд України» Літопис природи є основною формою узагальнення результатів наукових досліджень та спостережень за станом і змінами природних комплексів, виконаних на його території. Ці матеріали використовуються для оцінки стану навколишнього природного середовища, розроблення заходів щодо охорони та ефективного використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки.

   Новий том Літопису природи за 2016 рік складається з 11 розділів, 47 підрозділів, загальний обсяг - 252 сторінки. Праця містить детальну інформацію про територіальну структуру та функціональне зонування Яворівського НПП, описи наукових полігонів, аналіз кліматичних показників, фенологічних спостережень, антропогенного впливу, міжнародної співпраці. Значний обсяг наукової інформації, присвячений вивченню, аналізу стану рослинного та тваринного світу, особливо рідкісних видів флори і фауни, зібрано науковими співробітниками парку Іриною Любинець та Сергієм Стельмахом. Також у Літопис природи подано результати науково-дослідної роботи щодо впливу рекреаційного навантаження на природні екосистеми Верещицького масиву Яворівського НПП, виконану доцентом Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького Мирославою Грициною. 

  Примірники Літопису природи Яворівського національного природного парку надіслані в Міністерство екології та природних ресурсів України, також зберігаються у відділі науки установи і є доступними для науковців, педагогів, студентів та всіх зацікавлених в збереженні та раціональному використанні природних ресурсів Розточчя.

 

AddThis Social Bookmark Button