Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

По землі крокує осінь…

Казково виглядає і дендропарк Яворівського національного природного парку (Львівська область), в якому серед різнобарв’я, по-особливому виділяються гарбузи, розмальовані учасниками традиційного, екомистецького  заходу «Веселий гарбуз».

 20 вересня 2017 р. на свято зібрались педагоги, діти і батьки. Програма заходу досить насичена діями: це розпис гарбузів, участь у іграх та забавах «Ходить гарбуз по городу», екобесіди «По землі крокує осінь», а також «Гарбуз в народній медицині».
Мета заходу – доповнення знань учнів про природу рідного краю, отриманих на уроках природознавства, біології та географії; розвитку творчих здібностей, а для дорослих – можливість ознайомитись із ідеями використання природних ресурсів в умовах сталого розвитку, - каже директор Яворівського НПП, Заслужений природоохоронець України Михайло Біляк.
Важливо відзначити, що вищезгаданий захід, за три роки його проведення, набуває щораз більшої зацікавленості з боку населення, започатковує нові традиції….
На завершення свята усі охочі посмакували гарбузовим варення та відвідали еколого-просвітницький центр Яворівського НПП.

Зі слів учасниці свята Надії Крілишин: «Саме тут можна відчути чари осені нашого Розточчя…»
Традиційно, розписані гарбузи прикрашатимуть молодіжний фестиваль української туристичної пісні «Бабине літо», який відбудеться 23 вересня 2017 р. у відпочинковому осередку «Верещиця».
В заході активно прийняли участь розписували гарбузи та провели майстер-клас учні ХПТУ ім. Й.П.Станька 26 група «Живописці» під керівництвом Наталії Дюг, а також  учні Опорного закладу «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступеня імені Івана Франка» 4-А класу (кер. О.Кульчицька) ,  8-А класу, учасники гуртка «Лікарські рослини» (кер. Д.Тиховська), 5-А та 5-Б класів – учасники гуртка «Екологічне краєзнавство» (кер. С.Плесак).

 

Прес-центр
Яворівського НПП

AddThis Social Bookmark Button