Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Збережемо земноводних!

      У Яворівському національному природному парку (Львівська область) розпочалась кампанія щодо збереження земноводних, які на даний час масово з’являються на дорогах. З цією метою на ділянках доріг, прилеглих до водойм парку, встановлено попереджувальні знаки, а також розроблено тематичну листівку-звернення, яка  вручається водіям:

      «ШАНОВНІ ВОДІЇ! Через цю ділянку дороги проходить масова  міграція земноводних! Просимо вас бути уважними та збавляти швидкість, щоб часом не задавити  корисних живих істот».

     Крім цього, організовано чергування працівників служби державної охорони ПЗФ парку, громадських активістів та юних екологів.
    – Така акція дозволить зберегти життя не одній сотні земноводних та плазунів. В перспективі передбачається знайти кошти для будівництва підземних переходів для земноводних в місцях інтенсивної міграції через дороги у водойми парку, затрати на їх формування незначні, а екологічний ефект – знаковий, – зазначив директор Яворівського національного природного парку, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк – Подібні споруди вже декілька років ефективно діють у Розточанському парку народовому.

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button