Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

20 років на Українському Розточчі

 

Про удосконалення розвитку природно-заповідного фонду в регіоні, зокрема Яворівського НПП, вів мову на міжнародній науково-практичній конференції, яка відбулася у селищі Івано-Франкове, з нагоди 20 річчя його створення директор департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природжних ресурсів України Віктор Клід, який зачитав привітання Міністара екології та природних ресурсів України Остапа Семерака.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин позитивно оцінив міжнародну співпрацю Яворівського НПП, в частині запровадження Європейських форм заповідання, використання природних ресурсів в рекреаційній діяльності. Парк реалізовує із партнерами Проект «РовеЛове Розточчя – разом не зважаючи на кордони» за програмою транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна».

Голова Яворівської РДА Орест Хлян підтримав пропозицію щодо розширення територій постійного користування Яворівського НПП за рахунок лісів ДП «Рава-Руське лісове господарство».

Заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА зазначив, що важливим напрямом діяльності природно-заповідних установ є науково-дослідна робота і моніторинг за станом природних комплексів та об’єктів біорізноманіття. Крім цього, він наголосив, що останнім часом до питання створення дієвої системи моніторингу на територіях Смарагдової мережі України прикута увага зі сторони європейської спільноти. Певна робота щодо налагодження такої системи моніторингу на територіях Смарагдової мережі України уже розпочата Міністерством екології та природних ресурсів України, зокрема готується законопроект «Про Смарагдові території України».

Велику групу працівників Яворівського НПП відзначено нагородами та цінними подарунками.

В роботі конференції взяли участь перші керівники Яворівського району, делегації із Розточанського парку народового, Гміни Замость Люблінського воєдства, керівники та спеціалісти 10 природоохоронних установ Міністерства екології та природних ресурсів України, науковці Львова, Тернополя, Івано-Франківська…

Напередодні конференції в місцевому Храмі святого рівноапостольного князя Володимира за участю її учасників, місцевої громади відбулася свята літургія, яку провели настоятелі Храву Володимир та Назарій Дадак.

У прийняті резолюції учасників конференції запропонували внести зміни в законодавство про ПЗФ, збільшити фінансову підтримку природоохоронних установ і довести процент заповідання в області до європейських параметрів: 15-20% від її загальної площі при теперішніх показниках 7,2%.

часники конференції здійснили екскурсії рекреаційно-відпочинковим осередком «Верещиця».

 

AddThis Social Bookmark Button