Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Йорданське святкування 2020

З кожним роком «Йорданське святкування» в день Хрещення Господнього у відпочинковому осередку «Верещиця» Яворівського національного природного парку (Львівська обл.) збирає щораз більше людей. Адже Йордан на Верещиці – це своєрідний підсумок різдвяно-новорічного святкування. Цьогорічне  торжество  за звичаєм розпочали освяченням води Всечесними отцями, після чого і старі  і малі сміливо занурювались в благодатну, крижану воду. Вони підтверджують, що йорданське купання додає сили, енергії, здоров’я та гартує дух і тіло.

До присутніх із привітаннями звернулися перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський,керуючий апаратом Львівської обласної ради Валентин Харлов, заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх, голова Івано-Франківської селищної ради Іван Семеряк.

Після Йорданської купелі дзвінко залунала коляда, без якої неможливо уявити різдвяних свят. Особливий дух свята створили виступи народних музик, фольклорних колективів, вертепів та зовсім юних колядників. Порадували учасників Йорданського дійства розточанською кухнею і кулінари.

 

Разом із місцевими громадами у святкуванні брали участь мешканці 14 областей України та керівники мережі туристичних фірм Республіки Польща.

 


  Кожен, хто занурювався у крижану воду міг отримати свідоцтво про участь у Йорданських купаннях. В перспективі передбачається урізноманітнити формат проведення свята Водохреща у Яворівському НПП. Задля того, щоб кожен присутній був його безпосередньо активним учасником. Щось вже вдалося втілити в дію при проведенні цьогорічного заходу – сказав директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець Михайло Біляк.

 

AddThis Social Bookmark Button