Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Екологічна освіта та виховання - акутальна соціально-економічна проблема

Практиками, здобутками та слабкими сторонами в екоосвітніх діяльності поділилися фахівці природоохоронних установ Львівщини, а саме Яворівського національного природного парку, НПП «Північне Поділля», НПП «Сколівські Бескиди», природного заповідника «Розточчя» на засіданні комісії з питань екології та природних ресурсів Громадської ради при Львівській ОДА.

Неформальна екоосвіти, яку проводять у природоохоронних установах націлені на забезпечення кращого розуміння зв'язків між соціально-економічними і екологічними проблемами на місцевому і глобальному рівнях. Природоохоронні акції, екологічні уроки, бесіди, квести, екскурсії, майстер-класи тренінги, круглі столи, конкурси - форми поширення екологічної інформації серед дошкільнят, учнівської та студентської молоді, громадськості дають свої позитивні результати. Однак, екологічна культура сучасного українського суспільства залишається низькою, і без підвищення її рівня неможливо сподіватися на позитивні зміни в навколишньому середовищі, зокрема у ставленні та використанні лісових, водних, земельних ресурсів, а також збереження біорізноманіття.


Екологічна освіта та виховання актуальна соціально-економічна проблема і має велике значення для сьогодення та майбутнього зазначив - голова комісії, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк.
І тому на сьогодні стоїть питання об’єднання зусиль спільно із природоохоронними установами, загально-освітніми та вищими навчальними закладами, громадськими організаціями у удосконалені форм методів та змісту проведення еколого-просвітницької діяльності, для всіх верст населення.
Для підвищення якості екоосвітніх заходів необхідно вирішувати питання створення чи розширення екопросвітницьких центрів, придбання сучасної техніки, облаштування екоосвітніх стежок тощо.


Цікаві думки та пропозиції висловили на засіданні комісії директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, завідувачі кафедр екології вищих навчальних закладів Львівщини, громадські активісти.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button