Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

21 березня - Міжнародний день лісу

Першим хто заговорив про необхідність заповідання розточанських лісів був професор лісового факультету Львівської політехніки Андрій П’ясецький.

У 1938 р. ініціативу лісників-природолюбів підтримав митрополит УГКЦ Андрей Шептицький. Саме він посприяв тому, що невдовзі за кошти греко-католицької митрополії було залучено 4 тис. гектарів природних лісів в околицях с. Лозино та Янова (смт. Івано-Франкового). На їх базі було засновано Янівське дослідне надлісництво та науково-дослідну станцію. У червні 1939 р., викуплений для наукових цілей ліс, був урочисто освячений.

Ліси Розточчя продовжуює охороняти та досліджувати і Яворівський НПП, територія якого більш ніж на 95 % вкрита лісом.

Розточчя належить до Розтоцького геоботанічного округу букових дубово-соснових та буково-соснових лісів. В лісовому фонді парку переважають середньовікові насадження цінних деревних порід сосни звичайної і бука лісового.
В цілому, середній вік усіх насаджень парку складає 83 роки.

На горбогірних підняттях Яворівського НПП переважають грабові бучини і діброви, в межах улоговинних понижень з пологосхиловими останцями переважають сосново-дубові ліси, а вздовж долини Верещиці та інших річок ростуть вільшаники.
До немісцевих культур можна віднести культури ялини європейської, модрини європейської і дуба червоного.
Санітарний стан лісів, що входять до складу парку в цілому задовільний.

 

AddThis Social Bookmark Button