Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Вшанували гідно пам'ять Андрея Шептицького


Із вступним словом до учасників семінару звернувся директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк та наголосив про те, що Митрополит Андрей у своїй багатогранній діяльності пастиря і громадянина чи не вперше в історії України приділив увагу екологічним проблемам, зокрема, охороні лісів, організації науково-дослідницької роботи на Розточчі.


Запрошені гості ділились надзвичайно цікавими фактами із життя та діяльності Митрополита у сфері охорони природи. Доктор біологічних наук, професор Платон Третяк розповів про «Митрополичі ініціативи у сфері охорони природи», кандидат історичних наук, доцент кафедри теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Сурмач наголосила на «Ролі Митрополита Андрея Шептицького у справі охорони природи».


З особливою цікавістю учасники семінару слухали студента Львівської духовної семінарії Святого Духа брата Сергія Довбу, який у своїй доповіді «Вчення про природу та природоохоронна діяльність Митрополита Андрея як важливі чинники духовного та патріотичного виховання української молоді» розкрив питання про вплив Митрополита Андея на екологічно-патріотичне виховання молоді, розиток туристичної діяльності.


Підвів підсумки семінару завідувач відділу Інституту релігієзнавства Львівського музею історії релігії, заслужений працівник культури Володимир Гаюк, наголосивши на тому, що постать Митрополита Андрея Шептицького повинна стати для всіх взірцем у сфері охорони природи.

AddThis Social Bookmark Button