Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Осінь завітала на Розточчя.

 

В Яворівському національному природному парку (Львівщина) відбулося Свято осені «Веселий гарбуз», головними персонажами якого стали осінні квіти і гарбузи. Квіткові композиції, при допомозі вчителя образотворчого мистецтва Чепак Г.П., творили учні Івано-Франківської ЗОШ ім. Івана Франка, які відвідують гурток «Екологічне краєзнавство» Львівського центру краєзнавства і туризму. Керівники гуртків Тиховська Д.І. і Плесак С.М. приготували гарбузові страви, а Закордонець Н.І., виконавчий директор Львівської громадської організації «Рада з питань захисту дитини», розповіла учням про надзвичайні і корисні властивості гарбуза.

 

Щороку в Яворівському НПП у кінці вересня проходить Молодіжний фестиваль української туристичної пісні «Бабине літо», символом якого є розписаний гарбуз і павутинка. Тож, готуючись до чергового фестивалю, співробітники парку запросили до розмалювання гарбузів учнів ДНЗ «Художнє професійно технічне училище ім. Й.П. Станька», які навчаються за професією «Живописець. Художник розмалювання по дереву і бересту». Разом із майстром виробничого навчання Дюг Н.В. вони створили цілий «Гарбузовий рід» - тут і господар, і господиня, і молодиця, і парубок, тут і допитливе хлопченя.

 


На завершення зробили загальну світлину із директором Яворівського НПП п. Михайлом Біляком. Заслужений природоохоронець зазначив, що наразі, гарбузи прикрашатимуть дендропарк, а вже у суботу 26 вересня стануть головними атрибутами Молодіжного фестивалю української туристичної пісні «Бабине літо», який щороку відбувається у відпочинковому осередку «Верещиця» в рамках відзначення Всесвітнього дня туризму».

AddThis Social Bookmark Button