Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Екомарафон "Подаруй життя ялині"

 

Марафон передбачає проведення тематичних та практичних заходів щодо збереження хвойних дерев на території біосферного резервату, в склад якого входять 5 природоохоронних територій та населені пункти Яворівського (65) і Жовківського (48) районів.
За вікном передноворічний місяць грудень. Задаємо собі запитання, чим прикрасити власні оселі, які новорічні іграшки-забавки почепити на ялинки…
Ялини, сосни, що в цей час відбувається на «душі» цих дерев? Неспокій та тривога – яку з нас «позбавлять життя» цього року. Адже ці хвойні дерева стали оселею для пташок шишкарів, які саме в зимовий період висиджують пташенят.
У передсвятковій метушні мало хто згадає, що живі дерева дають набагато більше користі ніж зрубане, мертве. Велику користь вони мають для тваринного світу. Не меншу і для нас, людей. Хвойні  ліси виконують грунто- та вологостримуючу функцію, зменшують весняні паводки і затримують вітри. Виділяють фітонциди — речовини, які вбивають хвороботворні мікроорганізми, тому хвойні ліси є чудовим місцем для відпочинку і оздоровлення людей.
Час подумати про заміну зрубаному дереву. Альтернатив є досить – це і ялинки в садових горшках, ялинкові композиції, різдвяні ялинкові віночки, штучні ялинки.
Закликаємо усіх небайдужих, природолюбів, усіх хто дбає про майбутні покоління долучитись до екомарафону, першим етапом - передбачається розробити макет екофлаєра чи листівки на тему: «Пора, коли плачуть ялини» та надіслати до 14 грудня 2015 року на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Яворівського НПП. Окрім дизайну необхідно надсилати окремими файлами використані в макеті фотографії та текст. Кращі роботи будуть надруковані за кошти спонсорів екомарафону.
Наступний крок екомарафону – розповсюдження листівок серед населення свого міста, селища чи села. За надісланими фото-звітами (приймаються до 31 грудня 2015 р.) щодо проведеної роботи будуть визначені та нагороджені найактивніші учасники.
Особливо просимо долучитись старшокласників, молодих активістів, громадські організації, які є майбутнім України. Незмінне гасло марафону «Збережемо природу, збережемо Україну».
Екомарафон «Подаруй життя ялині» проходитиме за сприянням: Комісії з питань екології і надзвичайних ситуацій громадської ради Львівської ОДА, ГО «Асоціація по створенню Розточанського біосферного заповідника», Благодійного фонду «Галичина-сприяння Анастасії Димінської».                        Прес-центр Яворівського НПП

AddThis Social Bookmark Button