Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Еколого-просвітницький центр

На базі Яворівського національного природного парку діє сучасний еколого-просвітницький центр. Головна мета - сприяння розвитку екопросвітницького, екологотуристичного іміджу не лише Яворівського національного природного парку, а регіону Розточчя в цілому (біосферний резерват «Розточчя»).

Головними завданнями еколого-просвітницького центру є:

> створення умов для надання поглиблених знань з природничих та лісогосподарських наук, а також професійного самовизначення та самореалізації молоді;

> проведення масових заходів на природничу тематику (конференцій, семінарів, художніх та літературних виставок)

> пошук та реалізація ефективних форм еколого-освітньої роботи;

> формування екологічної культури, почуття відповідальності за стан природи і навколишнього середовища, їх збереження та охорону;

> організація та залучення до різних форм навчання шкільної та студентської молоді, спеціалістів-екологів, представників влади, екологічних та природоохоронних установ.

Еколого-просвітницький центр містить конференц-зал облаштований  мультимедійною технікою, який дозволяє зібрати разом 50 осіб для проведення семінарів та конференцій. Відвідувачі отримують цікаву інформацію про історію створення національного парку, дослідників регіону Розточчя, природоохоронні території України, багатство флори та фауни, історичні та культурні пам’ятки регіону, поринути у віртуальну туристичну мандрівку Яворівським НПП.

Окрім цього, тут діє бібліотека із великим спектром природничої літератури, екологічний клас для проведення занять із учнівською та студентською молоддю, клас біорізноманіття, який знайомить з ландшафтами, типовими і рідкісними видами рослин, тварин регіону Кімната –музей знахідок де зібрані предмети вжитку часів І-ІІ Світових воєн, а також зброя, автентичний одяг, оригінали документів, світлини воїнів тощо. Усі ці експонати - “живі свідки” жорстоких бойових дій, були знайдені, під час пошукових експедицій.

Впродовж року еколого-просвітницький центр відвідує понад 10 тис гостей з різних куточків України та Європи, які мають можливість ознайомитися із діяльністю установи. Відвідувачі еколого-просвітницького центру мають можливість пройти стежками дендропарку. 

ДЕНДРАРІЙ закладений весною 2002 року, як міні-парк, площею – 0,3 га. На період створення тут було використано 42 види деревних і чагарникових порід. Щороку дендрарій поповнюється новими видами рослин.

На базі еколого-просвітницького центру Яворівського НПП розміщено філіал кафедри екології та біології Львівського національного аграрного університету. Студенти цього та інших навчальних закладів, проходячи навчальні практики, мають змогу скористатися науковими фондами, в яких представлені:

> дані про ПЗФ України та Львівщини;

> картографічні матеріали;

> колекція зразків деревини та недеревних ресурсів лісу;

> гербарні зразки рослин;

> фототека тварин і рослин, характерних для регіону Розточчя;

Еколого-просвітницький центр Яворівського національного природного парку є осередком екологічного виховання і просвіти населення різних вікових категорій: дошкільної, шкільної та студентської молоді, дорослих громадян. Передбачає оволодіння ними знань про навколишнє середовище, формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем. 

AddThis Social Bookmark Button