Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Підготовка до Всеукраїнського Дня довкілля 2016

Перший такий урок фахівці Яворівського національного природного парку (Львівська область) провели для учнів 6 класу Івано-Франківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Івана Франка. Презентаційний матеріал, який містив цікаві факти щодо забруднення навколишнього середовища побутовими відходами, період розпаду та необхідність сортування сміття викликав в учнів бурхливе обговорення.
   Варто зазначити, що учасники еко-бесіди відвідують гурток «Юні друзі природи» та «Екологічне краєзнавство» Львівських обласних центрів краєзнавства і туризму та еколого-натуралістичної творчості. Саме тому, ці діти особливо відкриті до сприйняття важливої екологічної інформації і на них покладається завдання розповсюдження знань про небезпеки для довкілля.
   На питання фахівців «Як боротись із засміченістю?» діти чітко та ствердно відповідали: «Не смітити», «Сортувати сміття», «Ремонтувати та використовувати повторно» і так далі. Під час практичної частину уроку школярі мали змогу «на папері» посортувати сміття, і це їм гарно вдавалося. Склалось враження, що підростаюче покоління вже готове до змін на краще в сфері охорони природи, питання за владою. На завершення уроку, як і годиться, задано домашнє завдання, а саме написати роздуми «Сміття – проблема розвитку цивілізації, чи наслідок людської байдужості?».
  В заході взяли участь заступник директора  школи О.З. Михайлишин та в.о. начальника відділу моніторингу та інформаційно-організаційного забезпечення Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Ольга Колодій.

AddThis Social Bookmark Button