Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Яворівський національний природний парк відвідали заступник голови правління фундації Міхаеля Зуккова по охороні природи, професор Ганс Кнапп та відомий німецький природоохоронець і дослідник лісів Вільгельм Боде.

В еколого-просвітницькому центрі відбулась зустріч, в ході якої директор парку, Заслужений природоохоронець України Михайло Біляк ознайомив гостей з структурою та основними напрямками діяльності установи. Ряд запитань стосувались організації та діяльності біосферного резервату «Розточчя» та перспектив створення транскордонного українсько-польського резервату біосфери під егідою ЮНЕСКО.

 

Значне зацікавлення викликало відвідання кімнат-музеїв пам’яток Першої та Другої Світових воєн. Гості висловили побажання звернутись в Консульство  Федеративної Республіки Німеччина з інформацією про знахідки, що стосуються загиблих німецьких військових.

Втім, особливу увагу при зустрічі приділено темі збереження букових лісів на Розточчі. Адже бучини відзначаються високими ґрунтозахисними, водоохоронними, водорегулюючими, кисневотвірними функціями. Вони є унікальними осередками збереження біорізноманіття, зокрема рідкісних та зникаючих видів флори. 

Делегація ознайомилась з ділянками старовікових букових лісів Природного заповідника «Розточчя», які номіновані до включення в природну спадщину ЮНЕСКО. Було висловлено ряд рекомендації щодо збереження цих цінних ділянок. 

AddThis Social Bookmark Button