Адміністрація Яворівського НПП звертається до мешканців населених пунктів району з проханням відмовитися від спалювання сухої трави, що завдає великої шкоди природі і здоров’ю людини.
Статті

Випалювання сухої трави – це злочин проти природи та людей!

Адміністрація Яворівського НПП звертається до мешканців населених пунктів району з проханням відмовитися від спалювання сухої трави, що завдає великої шкоди природі і здоров’ю людини.

Ранньою весною чи восени багато хто із мешканців нашого краю береться спалювати суху минулорічну траву, сухе листя. При цьому палії навіть не підозрюють, якої великої шкоди завдають природі. Через те, що останніми роками значна частка сільськогосподарських угідь не обробляється, трав’яні пожежі набули таких масштабів, що несуть пряму загрозу усьому живому. У тому числі й людині. Спалювання сухої трави та листя стало справжнім лихом для звірів, птахів, комах, значної кількості рослин та корисних мікроорганізмів. Вогонь часто перекидається на лісові масиви, знищуючи молоді насадження, підлісок і ранньоквітучі трав’янисті рослини.

Спалювання сухої трави призводить до зниження родючості ґрунту.

При спалюванні трави вздовж автошляхів у повітря потрапляють солі важких металів, які отруюють організм людини – викликають хронічні захворювання дихальних шляхів.

Під час горіння сухого травостою гине багато зайченят та кладок птахів, що гніздяться на землі.

Вогонь знищує кореневу систему багатьох видів рослин у тому числі рідкісних – занесених до Червоної книги України.

Переважна більшість лісових пожеж навесні виникає саме через спалювання сухої трави.

При частих випалюваннях травостою згорає не тільки суха трава, а й накопичена в ґрунті органіка, і, відповідно, збільшується кількість викидів парникових газів, що призводить до катастрофічних змін клімату на планеті.

13 квітня, Парламент підтримав законопроєкт 2339, який посилює відповідальність за забруднення повітря, спалювання трави й листя.

Відтепер паліїв каратимуть штрафами:

від 30 600 грн до 61 200 грн – за забруднення атмосферного повітря;

від 91 800 до 153 тис. грн – за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць;

від 1530 грн до 15 300 грн – за порушення вимог пожежної безпеки в лісах;

від 3060 грн до 21 420 грн – за самовільне випалювання рослинності або її залишків;

від 6120 грн до 30 600 грн – за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.