Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Збережемо первоцвіти

  І не думайте, що неможливо нічого змінити. Разом ми зупинимо нищення природи і збережемо ніжний подих весни, аби і наші нащадки мали можливість милуватися цією красою та передавати з покоління в покоління отримане у спадок. 

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 р. № 1030 

 «за одну пошкоджену трав’янисту рослину  занесену до Червоної книги України, а саме підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, встановлено розмір компенсації – 62 грн.»

Згідно Кодексу законів про адміністративні правопорушення

Стаття 88-1. Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, тягнуть за собою накладення штрафу  1700 – 3655 грн.  з конфіскацією об’єктів  рослинного світу. 

Стаття 90. Порушення вимог щодо охорони видів  рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян 340 – 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб  510 – 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

 

AddThis Social Bookmark Button