Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Літо бабине, бабине літо…

Саме у цей період на території відпочинкового осередку «Верещиця» Яворівського національного природного парку (Львівська область) вже 19 років поспіль проходить Молодіжний фестиваль української туристичної пісні «Бабине літо», присвячений Всесвітньому дню туризму, який відзначається 27 вересня.

Цей захід сприяє формуванню екологічної культури та патріотичної свідомості молодого покоління, пропагує українську туристичну пісню, а також дає можливість розкрити свій талант у авторських піснях. Все це загалом створює позитивний імідж Яворівському національному природному парку як осередку туризму та відпочинку в регіоні, – таку думку висловив на урочистому відкритті заходу голова Яворівської РДА Орест Хлян.

За умовами Фестивалю програма передбачала виконання туристичної, авторської, української народної пісні та розповіді-бувальщини. Усі команди відповідально підготувались до конкурсу і журі у складі: Лесі Довганик, Лин Тетяни, Володимира Залужного, що очолив Володимир Балух – начальник відділу культури та туризму Яворівської РДА, визначили переможців. Перемогу в номінаціях здобули: "Краща презентація-привітання"  команда «Бед туристи» Львіського державного коледжу харчової і переробної промисловості НУХТ; "Краще виконання туристичної пісні"  команда «Зелений патруль» Географічного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка; "Краще виконання авторської пісні або поезії"  команда «Мандрівний музикант» Львівського інституту економіки і туризму;  «Краще виконання української народної пісні»  команда «Агростар» Львівського національного аграрного університету; "Краща розповідь-бувальщина"  команда «Туристичний квартал» Технологічного коледжу НУ «Львівської політехніки». Цьогоріч було представлено ще дві нові номінації, у яких здобули перемогу команда «Нелегали» кафедри туризму НУ «Львівська політехніка» у номінації «Туристичний вогник» та команда «ЕкоВіват» Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького у номінації «Перспектива».

Крім цього, було обрано переможців у двох традиційних номінаціях фестивалю, а саме "Панною Розточчя" стала Христина Зозуля (студентка Львівського національного аграрного університету) та "Парубком Розточчя" було обрано Максима Дикого (студент Технологічного коледжу НУ «Львівської політехніки»).  А "Найактивнішим  вболівальником" стала Болкун Іванна, викладач Технологічного коледжу НУ «Львівська політехніка».

Впродовж фестивалю, окрім команд, присутніх розважали виступи гостей свята, а саме: солісти Роксолана Семчишин та Наталія Костельна, а також позаконкурсні учасники – представники команди Львівського державного університету внутрішніх справ України. Несподіванка свята – виступ Духового оркестру 184-го навчального центру Академії сухопутних військ України, що став справжньою «родзинкою» фестивалю.

Ще одна цікавинка – конкурс-експромт «На задану тему», умовою якого  було знання українських пісень, де згадуються назви птахів. На роздуми командам давався час – 1 хвилина. Якщо команда не в змозі була представити пісню вона вибувала із конкурсу. Отже перемогу у цих переспівах біля варти здобули студенти  з команди «Агростар» Львівського національного аграрного університету, з чим ми їх і вітаємо! Адже вони проспівали на задану тему більше 20 пісень, чим продемонстрували знання українського фольклору.

Впродовж свята також було відзначено і перших учасників фестивалю Світлану та Ігоря Плесаків, що приїхали разом з дітьми.  

Молодіжний фестиваль був проведений за підтримки органів місцевої влади та підприємців, які придбали про цікаві та цінні сувеніри та смаколики для учасників цього заходу. А їх виявилось аж 22.

 Тож хто переміг у цьому молодіжному фестивалі? Однозначну відповідь дав директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк – українська патріотична пісня. І це найголовніша мета нашого заходу!

Ось так непомітно 19 Молодіжний фестиваль української туристичної пісні «Бабине літо» підійшов до завершення. В пам’яті учасників залишаться теплі спогади про дружню атмосферу, що панувала на фестивалі, про нові враження та знайомства, знайдені тут… Бабине літо, як і сама осінь – прекрасна пора! Зустрінемось наступного року в тому ж місті і в той же час. Хай щастить вам невгамовні мандрівники під звуки української туристичної пісні!

 

Прес-центр 

Яворівського НПП

 

 

AddThis Social Bookmark Button