Яворівський національний природний парк

Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.

Б. Лепкий

Ведмежий притулок "Домажир" – перший знаковий об’єкт на території Біосферного резервату «Розточчя» під егідою ЮНЕСКО

     Мета притулку: проходження реабілітації та відновлення фізіологічного стану бурих ведмедів, яких вилучено із готелів, ресторанів, пересувних зоопарків, цирків та притравлювальних станцій. На даний час тут виконано значний обсяг робіт: збудовано вольєри, прокладені туристичні доріжки  для проведення екскурсійної діяльності.

     Притулок тісно співпрацюватиме з Яворівським національним природним парком в туристичній та еколого-просвітницький роботі, перші кроки в цьому плані зроблено. Суть співпраці полягає у тому, що відвідувачі ведмежого притулку зможуть продовжити свої мандрівку у Яворівському НПП, де матимуть змогу оглянути еколого-просвітницький центр, природні особливості регіону Розточчя, ознайомитись із діяльністю «Центру розведення та збереження нащадків диких коней-тарпанів», об’єктів сакрального мистецтва, на які багата Яворівщина. Для цього в парку створена відповідна інфраструктура та є професійні кадри.


      Зі слів директора Яворівського НПП, Заслуженого природоохоронця України Михайла Біляка, одного із активних ініціаторів створення ведмежого притулку для бурих ведмедів «Домажир», проект матиме екологічний, економічний та соціальний ефект, тому потребує уваги як збоку влади, так і приватних підприємців щодо створення відповідної інфраструктури, оскільки очікується збільшення потоку туристичних груп на території Біосферного резервату «Розточчя». Сьогодні на проведення таких комплексних екскурсій Яворівський НПП має заявки як від українських, так і з закордонних туристичних фірм.

       Окрім цього, варто зазначити, що основне завдання створення таких природоохоронних територій це – збереження дикої флори та фауни, що є «природною спадщиною непересічної естетичної, наукової, культурної, рекреаційної та економічної цінності, яку необхідно зберегти і передати прийдешнім поколінням» (Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування у Європі, Берн, 19.09.1979 р.).

 

AddThis Social Bookmark Button